Kim jesteśmy?

Nasza historia rozpoczęła się wiosną 2004 roku. Dariusz Temperowicz oraz Paweł Oskroba wyposażeni w bogaty bagaż doświadczeń postawili pierwszy krok tworząc od podstaw własną firmę. Mając jasny cel z każdym rokiem firma Air-Com Pneumatyka-Automatyka poszerzała asortyment produktów i zakres oferowanych usług. Wszystko po to, by skutecznie reagować na potrzeby klientów i partnerów handlowych. Dzisiaj jesteśmy jednym z liczących się na polskim rynku dystrybutorów elementów i urządzeń pneumatyki siłowej wiodących marek. Air-Com Pneumatyka-Automatyka to obecnie 9 oddziałów firmy w tym mobilni doradcy techniczno-handlowi w całej Polsce. Łącznie pracuje z nami 50 osób. Oferta liczy 400 000 komponentów. To najobszerniejszy wachlarz produktów na polskim rynku.

Wyróżnia nasz wszechstronność, gdyż jesteśmy firmą o profilu sprzedażowo-produkcyjno-usługowym. W czym wspieramy naszych klientów? Automatyzujemy procesy produkcyjne, ale nie ograniczamy się wyłącznie do sprzedaży gotowych produktów. Sami produkujemy siłowniki pneumatyczne, które dostarczamy w ciągu 24 godzin. Nasza specjalnością są także instalacje pneumatyczne od projektu, poprzez montaż i serwisowanie.

Osiągnięcie obecnej pozycji nie byłoby możliwe bez wartości jakie wyznajemy i ludzi, z którymi od początku wspólnie realizujemy cele. Ważne są dla nas: szacunek, profesjonalizm, dzielenie się wiedzą. To wszystko buduje tożsamość naszej firmy.

Poznaj naszą historię rok po roku.

Nasza historia

2004

Założenie firmy. W maju zainaugurowała działalność firma Air-Com Pneumatyka-Automatyka. Pierwsza siedziba mieściła się w dość skromnych progach, bo na terenie… dworca kolejowego Wrocław Psie-Pole.

2005

Wyłączne przedstawicielstwo. Już w następnym roku nawiązaliśmy strategiczne umowy partnerskie z takimi firmami jak Landefeld, Atlas Copco czy Walter Pilot.

2006

Pierwsza zmiana siedziby firmy. Dynamiczny rozwój i poszerzanie asortymentu wymusiły na nas zmianę lokalizacji. Większą i bardziej komfortową przestrzeń uzyskaliśmy na terenie PZL Hydral we Wrocławiu.

2007

Kolejne umowy partnerskie. Efektem rozwoju i jasnej wizji rozwoju firmy było podpisanie kolejnych umów partnerskich z firmami Donaldson, Airpol i Airtec.

2008

Druga zmiana siedziby firmy. Wyemigrowaliśmy poza Wrocław. W Długołęce czekała na nas nowa siedziba o powierzchni 650 metrów kwadratowych. Zyskaliśmy większą przestrzeń i nowe możliwości. Od tego momentu dynamika rozwoju firmy znacznie przyśpieszyła. Strategicznym celem na kolejne lata było otwarcie oddziałów regionalnych.

2009

Nowe umowy partnerskie. Uzyskaliśmy możliwość dystrybucji produktów takich marek jak Aventics, Norres i ABAC.

 

2013

Pierwszy oddział firmy – Bielsko-Biała. Potrzeby naszych klientów oraz możliwości rozwoju wyznaczyły nam lokalizacje pierwszego oddziału firmy Air-Com Pneumatyka-Automatyka.

2014

Oddział w Poznaniu. Otwarcie przedstawicielstwa naszej firmy w Poznaniu. Kierownikiem oddziału jest Danuta Judek.

2014

Oddział w Kielcach. W województwie świętokrzyskim otworzyliśmy naszą kolejną siedzibę. Kierownikiem oddziału  jest Krzysztof Karyś.

2014

Nowe umowy partnerskie. Naszymi partnerami handlowymi zostały włoska firma AIRCOM Piping System srl oraz Mavel.

2015

Trzecia zmiana siedziby firmy. 1500 metrów kwadratowych – taką powierzchnię ma nasza nowa (i obecna) siedzia firmy. Mieści się tu część biurowa, magazynowa i produkcyjna, w której wykonujemy siłowniki pneumatyczne.

 

2017

Startuje sklep internetowy. Ważne wydarzenie w historii firmy. Jesienią ruszył sklep internetowy dla firm. Pod adresem www.air-com.pl znajduje się obecnie jedna z największych w Polsce platform sprzedaży komponentów z pneumatyki i automatyki. Katalog liczy ponad 300 000 produktów.

2017

Nowa identyfikacja wizualna firmy. Przełomowe wydarzenia w historii firmy nadały bieg zmianom w innej formie. Nowego kształtu nabrało logo firmy oraz identyfikacja wizualna firmy.

 

2018

Nowe oddziały i doradcy mobilni. Kontynuując strategię biznesową firmy utworzyliśmy naszą stacjonarną placówkę w Sosnowcu, której kierownikiem jest Tomasz Czech. Nasi doradcy techniczno-handlowi są też dostępni w Warszawie oraz na Pomorzu.

2019

W maju obchodzimy 15-lecie firmy. Przebyliśmy długą drogę do miejsca, w którym obecnie jesteśmy. Sukces firmy zawdzięczamy konsekwencji w działaniu i jasnej wizji tego, co chcemy osiągnąć. Zaangażowanie naszych obecnych i byłych pracowników także określa pozycję naszej firmy. Dzięki  nim staliśmy się jednym z czołowych przedstawicieli w swojej branży. Dziękujemy!

Dlaczego warto do nas dołączyć?

W ciągu 15 lat staliśmy jednym z czołowych na polskim rynku dystrybutorów elementów i urządzeń pneumatyki siłowej wiodących marek. Osiągnięcie obecnej pozycji nie byłoby możliwe bez wartości jakie wyznajemy i ludzi, z którymi od początku wspólnie realizujemy cele.

Ważne są dla nas: szacunek, profesjonalizm, dzielenia się wiedzą. To wszystko buduje tożsamość naszej firmy. Wierzymy, że także Tobie nasze wartości są bliskie.

Wszystkie oferty pracy Najczęściej zadawane pytania (FAQ)
men

Przyjazna atmosfera pracy

Rozmawiamy, dzielimy się wiedzą, jesteśmy - tak po ludzku, dla siebie życzliwi. To nie hasła z folderu - u nas tak jest.

experience

Doświadczenie

Jesteśmy obecni na rynku od 2004. Wielu z naszych pracowników jest z nami od początku.

progress

Możliwości rozwoju

Nie stawiamy ograniczeń. Ścieżki rozwoju definiujemy jako zaplanowaną sekwencję stanowisk.

hours

Stałe godziny pracy

Równowaga między życiem zawodowym, a prywatnym to jeden z naszych priorytetów.

salary

Atrakcyjny system wynagrodzeń

Projektując Twoje miejsce w naszej firmie doceniamy doświadczenie i zaangażowanie.

cart

Sklep internetowy 24h

Nowoczesna platforma B2B z dostępem do ponad 300 000 produktów w branży pneumatyki i automatyki.